Jezte s rozumem

Jezte s rozumem

Pomerančové smoothie se zázvorem

Ingredience:

Doba přípravy:

5 minut (bez namáčení)

Nutriční hodnoty:

(celá porce)

Příprava pomerančového smoothie s mrkví a kustovnicí nám zabere sotva pár minut. Než se však pustíme do mixování, je třeba na pár hodin naložit do sklenice s vodou drobné červené plody kustovnice. Ty nám během namáčení krásně nabobtnají a změknou, díky čemuž si s nimi mixér hravě poradí.

Jakmile se kustovnice pořádně „napije“, můžeme se pustit do výroby samotného smoothie. Nejdříve si oloupeme pomeranč a mrkev, kterou nakrájíme na menší kousky. Pomeranč dáme do odšťavňovače, jenž se nám po chvilce odvděčí čerstvou citrusovou šťávou.  Do té pak přidáme kousky mrkve, „napité“ plody kustovnice, lžíci chia semínek a zhruba půlcentimetrový kousek oloupaného zázvoru. Všechny ingredience důkladně rozmixujeme a hutný oranžový nápoj přelijeme do sklenice. Dobrou chuť…

RECEPT JE VHODNÝ PRO:

Diabetiky (ačkoliv receptu dominují sacharidy, jsou převážně jednoduché s vyšším poměrem fruktózy, což drží hodnotu jejich glykemického indexu na nízké úrovni. Nápoj navíc obsahuje téměř třetinu doporučené denní dávky vlákniny a rostlinné bílkoviny, díky čemuž je glykemický index nápoje stále relativně nízký)
Celiaky
Alergiky na mléko a mléčné výrobky

Vegetariány
Vegany

Redukční dietu
Sportovce

Zpět na téma

Česká průmyslová zdravotní pojišťovna

Informace, které jsou obsahem této internetové stránky, jsou obecného charakteru. Svůj zdravotní stav vždy konzultujte s lékařem.

© ČPZP | Infocentrum: 810 800 000 | www.cpzp.cz | Navštivte nás na Facebooku