Jezte s rozumem

Jezte s rozumem

Batátové brownies

Ingredience:

Doba přípravy:

60 minut

Nutriční hodnoty:

(1 kousek)

Nejdříve si oloupeme batáty, které nakrájíme na malé kousky a zhruba 20 minut je vaříme v nesolené vodě. Jakmile jsou sladké brambory uvařené, scedíme je, vložíme do mísy, přidáme k nim kokosové mléko, vejce, kokosový olej a javorový sirup. Celou směs pořádně rozmixujeme a můžeme se chopit sypkých ingrediencí.

Do mísy nyní přisypeme kakao, jáhlovou mouku a psyllium. Vše mícháme až do chvíle, kdy nám vznikne vláčné (trochu tekutější) těsto. Do něj ještě přidáme vysokoprocentní hořkou čokoládu, kterou jsme si nakrájeli na drobné kousky, a přisypeme kypřící prášek bez fosfátů. Teď už se ujmeme kulaté formy, vlijeme do ní tmavé batátové těsto a vložíme ji do trouby, kterou jsme si předehřáli na 180 stupňů. Při této teplotě pečeme brownies zhruba 45 minut.

Batátové brownies podáváme s jahodami, jejichž čerstvost a šťavnatost krásně doplňuje plnou hořkosladkou chuť čokoládového dezertu. Dobrou chuť...

RECEPT JE VHODNÝ PRO:

Diabetiky (nízký glykemický index, oproti klasickým dezertům má brownies relativně nízké množství sacharidů)
Celiaky
Alergiky na mléko a mléčné výrobky
Vegetariány
Redukční dietu
Sportovce

Zpět na téma

Česká průmyslová zdravotní pojišťovna

Informace, které jsou obsahem této internetové stránky, jsou obecného charakteru. Svůj zdravotní stav vždy konzultujte s lékařem.

© ČPZP | Infocentrum: 810 800 000 | www.cpzp.cz | Navštivte nás na Facebooku