Jezte s rozumem

Jezte s rozumem

Malinové dortíky

Ingredience:

Doba přípravy:

60 minut

Nutriční hodnoty:

(1 kousek)

Do mísy nasypeme jáhlovou a cizrnovou mouku, přidáme najemno namleté ovesné vločky (ideálně bezlepkové), kakao, psyllium, kokosový cukr a další přírodní sladidlo v podobě erythritolu. Do suché směsi pak přidáme 2 vejce ušlehané do hutné pěny, lžíci rozpuštěného kokosového oleje a přilijeme mandlové mléko. Všechny ingredience pak důkladně promícháme. Pokud je těsto příliš hutné, přilijeme do něj trošku vody, abychom dosáhli trošku tekutější konzistence. Do těsta pak přisypeme kypřící prášek na bázi vinného kamene a čokoládovou hmotu přelijeme do keramických zapékacích formiček. Každou formičku posypeme směsí mraženého ovoce a nasekanou hořkou čokoládou.

Pak už formičky přesuneme do trouby, kterou jsme si předehřáli na 180 stupňů, a při této teplotě pečeme dortíky 25 až 30 minut. Po půlhodince pečení vytáhneme čokoládové dortíky z trouby, necháme je chvíli vychladnout a na závěr je ozdobíme čerstvými malinami. Dobrou chuť...

RECEPT JE VHODNÝ PRO:

Diabetiky
Celiaky (za předpokladu použití bezlepkových vloček)
Alergiky na mléko a mléčné výrobky
Vegetariány
Redukční dietu
Sportovce

Zpět na téma

Česká průmyslová zdravotní pojišťovna

Informace, které jsou obsahem této internetové stránky, jsou obecného charakteru. Svůj zdravotní stav vždy konzultujte s lékařem.

© ČPZP | Infocentrum: 810 800 000 | www.cpzp.cz | Navštivte nás na Facebooku