Jezte s rozumem

Jezte s rozumem

Banánový chlebíček s ořechy

Ingredience:

Doba přípravy:

75 minut

Nutriční hodnoty:

(1 kousek)

Nejdříve oloupeme čtyři větší sladké banány, nakrájíme je na kousky a vložíme do mísy. K banánům přidáme jeden bílý jogurt, pár kapek citrónové šťávy, čtyři lžíce tekutého medu (kdo má rád sladší dezerty, přidá ještě jednu lžíci navíc) a tři lžíce kvalitního oleje (může být i rozpuštěné máslo). Tekuté ingredience společně důkladně rozmixujeme. Do tekutého těsta nyní opatrně zapracujeme polohrubou mouku, kakao, lžičku kypřícího prášku, lžičku sody, třetinu kávové lžičky soli a půl lžičky mleté skořice. Vše pořádně promícháme a přidáme do těsta nakrájené vlašské ořechy a sušené brusinky. Pak těsto přelijeme do chlebové formy, kterou jsme vyložili pečícím papírem, a vložíme do trouby předehřáté na 180 stupňů. Při této teplotě pečeme dezert zhruba 55 až 60 minut. Pak už jen vytáhneme banánový chlebíček z trouby, necháme jej vychladnout a nakrájíme na tenké plátky, které můžeme servírovat s čerstvým banánem a oříšky!

Tip: Banánový chlebíček chutná taky úžasně ještě horký v kominaci se zmraženým tvarohem rozmixovaným s banánem a lžičkou medu.

RECEPT JE VHODNÝ PRO:

Diabetiky
Celiaky
Vegetariány
Redukční dietu
Sportovce

Zpět na téma

Česká průmyslová zdravotní pojišťovna

Informace, které jsou obsahem této internetové stránky, jsou obecného charakteru. Svůj zdravotní stav vždy konzultujte s lékařem.

© ČPZP | Infocentrum: 810 800 000 | www.cpzp.cz | Navštivte nás na Facebooku