Kód pojišťovny

Cestovní pojištění u ČPZP si už vyřizují online čtyři z pěti klientů

Ostrava, 20. června 2024 - Zájem o online cestovní pojištění stoupá. Zatímco ještě před pěti lety představoval podíl takto uzavřených pojistných smluv 61 procent, v loňském roce to bylo 80 procent. Osobně na pobočce si tak nyní uzavírá pojištění jen každý pátý cestovatel, vyplývá z dat České průmyslové zdravotní pojišťovny (ČPZP), která poskytuje cestovní pojištění ve spolupráci s Českou podnikatelskou pojišťovnou (ČPP).

„Podíl online cestovního pojištění  každým rokem narůstá o několik procent. Takto uzavřená pojistná smlouva přináší nejen úsporu času, ale i peněz. Smlouvu je možno sjednat kdykoli během několika minut a je platná okamžitě. Klient ušetří až 10 procent oproti sazbám na pobočkách ČPZP. Za opakované online sjednání balíčku Komplet, balíčku Léto či balíčku Zima v daném roce také platí sleva ve výši 5 procent. Navíc dítě do jednoho roku, pokud je pojištěno společně s dospělou osobou, má cestovní pojištění zcela zdarma,“ vypočítává výhody mluvčí zdravotní pojišťovny Elenka Mazurová.

Uzavřené pojistné smlouvy

 rok

2019

2020

2021

2022

2023

on-line

61 %

70 %

73 %

76 %

80 %

pobočka

39 %

30 %

24 %

24 %

20 %

Nejčastěji sjednávaným balíčkem, a to jak online, tak na pobočkách, je balíček Komplet, který zahrnuje léčebné výlohy s plněním až do výše 10 milionů korun, pojištění odpovědnosti za škodu pojištění úrazu i pojištění zavazadel. „U ČPZP je samozřejmostí, že stejně výhodné sazby cestovního pojištění platí pro její pojištěnce i nepojištěnce. Jedná se například o členy rodiny, kteří jsou registrováni u jiné zdravotní pojišťovny,“ vysvětluje mluvčí Mazurová.

Čtyřčlennou rodinu vyjde cestovní pojištění na dvoutýdenní dovolenou v Evropě zhruba na stokorunu denně. V případě úrazu či nemoci se tyto výlohy rozhodně vyplatí. Své o tom ví například klient, který kvůli bolesti břicha, zvracení a malátnosti vyhledal lékařskou pomoc na španělském ostrově Mallorca. Za přivolání pohotovostní služby v nouzové oblasti, následnou hospitalizaci, vyšetření, léky, laboratorní testy a EKG kvůli podezření na uzavření střeva mu pak ČPP v rámci plnění pojistné smlouvy uhradila 81,5 tisíce korun. Za pojištěného cestovatele, který byl hospitalizován a léčen s horečkou dengue v Indonésii, zaplatila ČPP 114 tisíc korun.

Pojistné krytí pro dovolenou v Evropě, 14 dní, dva dospělí + dvě děti do 18 let:

Rozsah pojištění

Celková cena v Kč při sjednání online

Celková cena v Kč na pobočce

Balíček Základ

672

756

léčebné výlohy

 

 

Balíček Standard

896

980

léčebné výlohy + pojištění odpovědnosti

 

 

Balíček Komplet

1 204

1 344

léčebné výlohy + pojištění odpovědnosti + úrazové pojištění (trvalé následky úrazu a smrt následkem úrazu)+ zavazadla

 

 

Balíček Léto (pouze on-line)

1 484

-

léčebné výlohy + pojištění odpovědnosti + úrazové pojištění (trvalé následky úrazu a smrt následkem úrazu) + zavazadla + sportovní vybavení + nevyužitá dovolená

 

 

 

Česká průmyslová zdravotní pojišťovna registruje více než 1,3 milionu klientů. Třetí největší zdravotní pojišťovna v zemi má sto poboček po celé republice. Klientům spolu s dostupnou a kvalitní zdravotní péčí nabízí atraktivní příspěvky a programy plné výhod, slev a bonusů.

 

V případě zájmu o další informace kontaktujte prosím

Ing. Elenku Mazurovou, tiskovou mluvčí

tel.: 599 090 182, e-mail: elenka.mazurova@cpzp.cz

aktuální informace na www.cpzp.cz

 

Povolení cookies

V ČPZP používáme cookies a jiné technologie za účelem poskytování našich služeb, vylepšení vašeho uživatelského zážitku, analýzy používání našich stránek a při cílení reklamy.