Kód pojišťovny

Informace k číselníkům

Zdravotní pojišťovny sdružené ve Svazu zdravotních pojišťoven ČR (SZP ČR) hradí dle číselníků vydávaných SZP ČR:

  • hromadně vyráběné léčivé přípravky (HVLP) a potraviny pro zvláštní lékařské účely (od 1. července 2011)
  • hromadně vyráběné léčivé přípravky (NHVLP) používané v ústavní péči (od 1. ledna 2012
  • zdravotnické prostředky (ZP, od 1. prosince 2011)

Číselníky lze stáhnout z webových stránek SZP ČR: http://www.szpcr.cz/ciselniky.php?c=lk_cis_hvlp

Další informace naleznete na webových stránkách SZP ČR. Po registraci na těchto stránkách (http://www.szpcr.cz/reg-ciselniky.php) budou číselníky zasílány do Vaší e-mailové schránky pravidelně dle aktualizací.

 

Kategorizace a úhradová regulace zdravotnických prostředků hrazených na poukaz

1. ledna 2019 vstupuje v účinnost novela zákona č. 48/1997 Sb. o veřejném zdravotním pojištění, která stanovuje nová pravidla pro úhradovou regulaci zdravotnických prostředků předepisovaných na poukaz a hrazených z veřejného zdravotního pojištění. 

K získání podrobnějších informací, které se týkají této legislativní změny v oblasti zdravotnických prostředků předepisovaných na poukaz, je možno využít informační stránky zřízené Státním ústavem pro kontrolu léčiv:

Zároveň je na stránkách VZP ČR https://www.vzp.cz/poskytovatele/ciselniky/zdravotnicke-prostredky k dispozici doplňující metodika, kde je upraven postup pro způsob účtování úhrady poskytnutých individuálně zhotovovaných zdravotnických prostředků na základě poukazu předloženém pojištěncem.

 

Povolení cookies

V ČPZP používáme cookies a jiné technologie za účelem poskytování našich služeb, vylepšení vašeho uživatelského zážitku, analýzy používání našich stránek a při cílení reklamy.