Kód pojišťovny

Jezte s rozumem

Chcete žít zdravě, ale stále se vám to nedaří? Začněte změnou svých stravovacích návyků! Nemusíte přitom investovat do nákupu chytrých knih či do výživových poradců. Pomůže vám nový online pořad České průmyslové zdravotní pojišťovny, který vás naučí rozumně jíst. 

Jezte s rozumem je název nového pořadu České průmyslové zdravotní pojišťovny, který natáčí ve spolupráci s  produkční agenturou eF&Co. Každý měsíc na diváky čeká ústřední téma doplněné řadou rad a inspirací. První díl je již možné shlédnout na www.jeztesrozumem.cz. Diváky pořadem provází moderátorka Eva Šimčíková a výživový odborník a bývalý desetibojař Jan Anděl.

První díl nese název Sladký život, a jak název napovídá, mluví se v něm o cukru. Diváci se dozvědí, jak působí bílý cukr na naše tělo, proč se vyhýbat rafinovanému cukru, jaké alternativy slazení jsou vhodnější a na co si dát pozor při mlsání Součástí pořadu je ukázka zdravého vaření, například kakaových kuliček s kokosem, a nechybí ani anketa mezi lidmi v terénu. V lednu na diváky čeká díl zaměřený na hubnutí, který mnohým pomůže s realizací jejich novoročního přání, v únoru se do středu zájmu dostanou snídaně a březen nás zasvětí do významu pitného režimu.

Proč se ČPZP do nového projektu pustila? „Dlouhodobě podporujeme prevenci řady závažných onemocnění, ale vnímáme i to, jak se někdy ve společnosti opomíjí skutečnost, že životní styl je jedním z faktorů ovlivňujících vznik těchto nemocí. Proto jsme se v ČPZP rozhodli své klienty k prevenci vést cíleně. Projekt Jezte s rozumem je naším dalším krokem, ze kterého mohou těžit rady a tipy ke zdravému životu nejen naši klienti, ale všichni zájemci bez rozdílu své zdravotní pojišťovny,“ vysvětluje tisková mluvčí České průmyslové zdravotní pojišťovny Elenka Mazurová.

Kromě reportáží se návštěvníci stránek mohou těšit na informace o zdravém jídle, zajímavé recepty doplněné nutričními tabulkami a výživové kalkulačky.

Moderátoři:

Eva Šimčíková - profesionální moderátorka s nadšením pro zdravou výživu a vaření. Působila v rádiu Applaus nebo jako tisková mluvčí FC Baník Ostrava. Nyní pracuje v České televizi v pořadu Dobré ráno.

Jan Anděl - dietolog na plný úvazek zaměřený na psychosomatiku, bývalý závodní desetibojař.

Povolení cookies

V ČPZP používáme cookies a jiné technologie za účelem poskytování našich služeb, vylepšení vašeho uživatelského zážitku, analýzy používání našich stránek a při cílení reklamy.