Kód pojišťovny

Změnit zdravotní pojišťovnu lze do konce března. ČPZP nabízí výrazně obohacenou nabídku služeb

Ostrava, 21. března 2019 – Čas na změnu zdravotní pojišťovny se rychle chýlí ke konci. 31. března je poslední den tzv. přeregistračního období, ve kterém lze přejít k jiné zdravotní pojišťovně. Pokud nad tímto krokem přemýšlíte, nezapomeňte si před svým rozhodnutím prověřit všechny důležité informace, k nimž mimo jiné patří i nabídka preventivních programů. Česká průmyslová zdravotní pojišťovna (ČPZP) rozšířila jejich portfolio a řadu příspěvků rovněž navýšila.

Na změnu zdravotní pojišťovny zbývá čas už jen do konce příštího týdne. Česká průmyslová zdravotní pojišťovna pro své klienty v letošním roce ještě vylepšila svou už tak velmi atraktivní nabídku preventivních programů. „Zavedli jsme například příspěvek na sportovní pohybové kroužky ve výši 500 Kč pro děti od 6 let. Navýšili jsme také věkovou hranici pro děti navštěvující organizované plavecké kurzy z 8 na 10 let. Novinku představuje rovněž Program onkologické prevence zaměřující se na komplexní onkologické vyšetření pro pojištěnce nad 35 let s příspěvkem 2 000 Kč,“ vyjmenovává tisková mluvčí České průmyslové zdravotní pojišťovny Elenka Mazurová.

ČPZP nově pro své klienty také navýšila maximální částku k čerpání u některých populárních programů. Zatímco v loňském roce přispívala pojišťovna na nákup ochranné přilby 300 Kč, letos mohou děti pojištěné u ČPZP čerpat až 500 Kč. „Zvýšili jsme také příspěvek na odvykání kouření pro naše dospělé pojištěnce, a to dokonce dvojnásobně z původních 1 000 Kč na současných 2 000 Kč,“ počítá Elenka Mazurová.

Mezi dlouhodobě oblíbené preventivní programy ČPZP patří příspěvek na pravidelnou pohybovou aktivitu 700 Kč, příspěvek na letní tábory (pobytové i příměstské) ve výši 1 000 Kč nebo programy pro těhotné a maminky s dětmi (Manažerka mateřství, Zdravé dítě, Žena po porodu), v rámci kterých lze získat nadstandardní příspěvek dohromady až 3 000 Kč. Nejoblíbenější je ale příspěvek na očkování nehrazená z veřejného zdravotního pojištění. Děti mohou čerpat až 1 500 Kč, dospělí 1 000 Kč.

Svěřte starost o vaše zdraví ČPZP

Ačkoliv jsou nabízené příspěvky a programy důležitým faktorem při výběru zdravotní pojišťovny, je potřeba zohlednit i další kritéria jako například šíři smluvních poskytovatelů zdravotních služeb. ČPZP představuje stabilního partnera s 25 500 smluvními zdravotnickými zařízeními. Je třetí největší zdravotní pojišťovnou v České republice a své služby poskytuje téměř 1,3 milionu pojištěnců. Disponuje 109 pobočkami, telefonním infocentrem a elektronickou přepážkou na svých webových stránkách. Její klienti mohou využít také službu Prevence v mobilu, kdy zdarma obdrží SMS zprávou upozornění blížícího se termínu preventivní prohlídky u lékaře.

Ke změně zdravotní pojišťovny stačí vyplnit registrační formulář, a to buď osobně na pobočce, nebo registrováním prostřednictvím webových stránek ČPZP. Přeregistrace se provádí dvakrát do roka, přičemž aktuální termín končí 31. března 2019. Změna pojišťovny nabývá platnosti 1. července 2019.

Povolení cookies

V ČPZP používáme cookies a jiné technologie za účelem poskytování našich služeb, vylepšení vašeho uživatelského zážitku, analýzy používání našich stránek a při cílení reklamy.