Gynekologie

Toto téma je aktuálně uzavřeno pro pokládání nových dotazů. Zkuste navštívit toto téma někdy v budoucnu, možná už bude otevřeno.

Postinor, vedlejsi ucinky

Vloženo: 13.05.2018 00:33

Dobry den mela jsem s pritelem asi po 7 hodine rani styk s kondomem, ktery praskl. Asi za hodinu se podarilo sehnat Postinor2 a vzala jsem si dve tablety tak jak poradil lekarnik. Vecer tehoz dne jsem zvracela a dostala menstruaci. Chci se zeptat jestli to nejak nevyrusilo pripadny ucinek leku a co to muze znamenat? Menstruaci jsem mela dostat rozhodne pozdeji. Dekuji moc jsem z toho velmi nervozni. Denisa

Dobrý den, Postinor, pokud jste užila 2 tablety naráz, způsobil, že se Vaše děložní sliznice rychleji transformovala a poté také odloučila. Jako menstruace po medikaci, teda po tabletách se to může stát, takže se Vám pro příští měsíc změní její datum. Zvracení nemusí být s tím spojeno a tablety se do 20 minut vstřebají, tak buďte spokojena.¨ S pozdravem MUDr.Škraňková

Paralen

Vloženo: 05.05.2018 22:03

Dobrý den.Omylem jsem si zavedla do pochvy paralen místo vaginální tablety,měla jsem je položené vedle sebe na stole a spletla jsem se.Mám to nějak řešit,nemohu mít nějaké zdravotní problémy?Děkuji za odpověd.Hrunková.

Dobrý den, ne, nic se Vám nestane, ale klidně jste si ji mohla vypláchnout, nebo vybrat. S pozdravem MUDr.Škraňková

škytání plodu

Vloženo: 02.05.2018 12:50

Dobrý den,chtěla bych se zeptat, zda nevadí,že miminko v bříšku škytá 3-4x denně většinou do 5 minut to přestane. Momentálně jsem ve 34.týdnu. Děkuji

Dobrý den, ono se tomu tak říká, ale nikde není popsáno, co to vlastně je, protože tento pocit skutečně do 5 minut pomine. Tak jen klidně seďte, nebo si lehněte. S pozdravem MUDr.Škraňková

Rekonvalescence po hysterektomii

Vloženo: 30.04.2018 16:22

Dobrý den paní doktorkou.Rada bych se zeptala na Vas názor.Rekonvalescence po hysterektomii,zvedání těžkých věci ( v práci), cviceni- rychlá chůze,posilování s vahou těla,jamping,rotopedu.Děkuji moc.Hezky den.

Dobrý den, nevím, jakou operační cestou byla, nebo bude tato operace provedena. Avšak po celý život se varujte zvedání věcí nad 10 kg, včetně milovaných dětí. V malé pánvi zůstává akorát závěsný aparát, který může časem pozbývat elastičnosti a celý pahýl poševní tzv. spadne. To je však v horizontu mnoha let a projeví se neudržením moče, nebo nemožností vytlačit stolici. Další operační výkon k úpravě tohoto stavu již je složitější. Proto je lépe s ohledem na přicházející klimakterium si dát pozor. Co se týče cvičení je velmi dobré, avšak častější poskoky nejsou dlouhodobě dobré. Rekonvalescence po výkonu LAVHY je rychlá, po laparotomii je to horší, ale největší potíže jsou při vyprazdňování, do 3 měsíců však vše odezní. PN po LAVHY je krátká, po břišní operaci do 8 týdnů. S pozdravem MUDr.Škraňková

Agolutin

Vloženo: 29.04.2018 11:36

Dobrý den, chtěla bych se prosím zeptat, minulý měsíc jsem dostala vyvolávací injekci Agolutinu, krvácení se dostavilo do druhého dne. Včera byl termín další menstruace, ta se ovšem dostavila pouze v podobě špinění (normálně mám silné krvácení).Těhotná nejsem. Je to normální, nebo si mám raději zajít ke své lékařce? Děkuji Vám za odpověď.

Dobrý den, máte 24 let, je lépe si zajít na kontrolu, jak menstruace po injekci změnila- nebo nezměnila sliznici v děloze, ale také jestli tam není cystická rezistence na některém z vaječníků. S pozdravem MUDr.Škraňková

Zpráva

Vloženo: 26.04.2018 09:08

Dobrý den, mohu se prosím zeptat co znamená vag.hrdlo 1,5cm pro prst těsně, hlavička ve VB volně nad vchodem. Hamilton manévr ? Znaméná to, že se blíží porod nebo ne? Břicho mám jak kámen nemohu se skoro hýbat a párkrát denně mám bolest v podbřišku jako při menstruaci. Jsem 39tt a dnes mám první termín porodu. Předem děkuji

Dobrý den, jestli jste ve 39 tt, což je prakticky porodní čas, máte být v péči porodního sálu, aby Vám případně pomohli při otevírání hrdla, jak píšete a pomůže to i vstoupnutí hlavičky do vchodu pánevního a právě na to je odloupnutí spodního okraje plodového vejce. Hrdlo děložní- je čípek děložní. V těhotenství má být uzavřen. Dále se otevírá až na 8 cm, aby hlavička, která správně je nad chodem se mohla umístit do vchodu pánevního a pomalu vykonat své dynamicko- mechanické pohyby, aby se dostala do východu a následně porodila. tedy podle Vašeho nálezu jste na samém začátku-ale myslím si, že v době, kdy Vám toto píšu, už jste i po porodu. S pozdravem MUDr.Škraňková

Těhotenství

Vloženo: 17.04.2018 18:41

Dobry den, mám na Vás dotaz ohledně mého těhotenství. Antikoncepci jsem vysadila v červnu 2017. První dva mesice se mi dostavila menstruace po 28 dnech. V září už jsem měla zpoždění o 5 dnů a následne mesice jsem měla menstruaci v rozmezí 30-33 dnů.. Poslední menstruaci jsem měla 10.2.2018, která byla vyvolaná, neboť se mi v lednu menstruace nedostavila. Nyní bych měla být v 9+3, ale dle dnešního ultrazvuku a měření staří miminka je 9+0. Můžete mi napsat, kdy mohlo dojít k oplodnění ? Chráněny pohlavní styk jsem měla 22.2. a 23.2., nechráněný pohlavní styk 25.2. a 28.2.2018. Při chráněném pohlavním styku kondom nepraskl, ale nikdy nevíte. Myslíte, ze i presto bych v tomto termínu mohla otehotnet ? V tu dobu jsem totiž brala antibiotika. Dekuji

Dobrý den, UZ vyšetření je stanoveno na 1.den poslední menstruace, tedy vždy cca o 10-14 dnů méně. Jsou to takové "porodnické počty", protože jinak by se pravděpodobný termín porodu stěží dal určit. PM 10.2.2018 dnes je 18.4.2018 podle "kolečka- to je taková pomůcka na výpočet termínů" by jste měla být 10+3 TT.A pokud jste skutečně měla nechráněný styk 25.2.2018, tak by to bylo 15.den menstruačního cyklu a to by sedělo. S pozdravem a vše dobré přeji MUDr.Škraňková

antikoncepce

Vloženo: 17.04.2018 07:50

Dobrý den. Chtěla bych poprosit o názor . Brala jsem asi 4 měsíce antikoncepci leverette pak mi ji p. doktor vyměnil za caletto(Asi 3 mesice) už jsem ji ale vysadila.Asi 2 měsíce sleduji nad HORNÍM rtem tmavý flek " knir" může to být vlivem té antikoncepce? dá se s tím něco dělat? Dost mě to trápí!děkuji za odpověď .

Dobrý den, někdy se mohou objevovat tmavší fleky při HAK, tzv. chloazma, teď začalo první sluníčko, ale knír je projevem aktivity testosteronu ve vlasových váčcích . Zajděte si na kožní a oni Vám poradí. To chce, aby to viděl dermatolog. S úctou MUDr.Škraňková

Myomy

Vloženo: 09.04.2018 14:40

Dobrý den,Antik.jsem užívala 4 měsíce,nasazena po výskrabu dělohy.Nyní mam Antik.vsazenou,kvůli trombózy.Na interně na ultrazvuku,me paní doktorka řekla ze mám myomy. V říjnu byl jen jeden.Mám pocit těžkého břicha,bolesti při styku,zároveň pozoruji nadměrnou plynatost,která páchne.Ma to nějakou souvislost?A jak se léčí myomy? Děkuji za Vas názor.Hezky den

Dobrý den, vzhledem k hematologické komplikaci- trombóza, kde nepíšete, ale pro hormonální léčbu je to jedno, protože i tak Vám nikdo zodpovědný tuto léčbu nepředepíše. Myomy jako svalové uzly se ve Všem věku vyskytují často a mohou se léčit i konzervativně, kdy dojde ke zmenšení, ale není to vyléčení jako takové, nebo je nejlépe dělohu, která roste- nesmí přerůst velikost novorozenecké hlavičky- na podkladě tohoto procesu, vyjmout. Je to laparoskopický výkon, který nezanechává žádnou jizvu. Ale je také možno chodit na UZ měření a vyčkat přirozené menopauzy, kdy se děloha zatahuje a tedy myomky nebudou činit žádných obtíží. Vaše bolesti břicha a plynatost se může týkat zažívacích orgánů a proto se obraťte na lékaře internistu- gastroenterologa. S pozdravem MUDr.Škraňková

Teméř permanentní menstruace

Vloženo: 06.04.2018 22:32

Dobrý den, chtěla bych poprosit o radu, mám problém s menstruací. V řijnu 2015 jsem porodila, pred porodem jsem cca 3 roky jiz neuzivala antikoncepci a měla jsem pravidelnou menstruace, sice velmi bolestivou a silnou, ale pravidelnou.Po porodu, když skončilo sestinedeli mi začala menstruace, byla silná a bolestiva, ale byla dá se říct pravidelná, to vydrželo asi 4 měsíce poté jsem mezi jednotlivými menstruacemi začala spinit a dostala jsem se do fáze že jsem byla týden bez obtíží a tři týdny kráčela, te době jsem ještě kojila. Gynekologa mi doporučila užívání Ascorutinu, což zhruba na tři měsíce zabralo a vratila se pravidelnost jenze pote jsem spadla zase do stejnych koleji a užívání Ascorutinu nezabrání, bylo mi řečeno, že to může být hormony a jak ještě kojim.Jenze stav se nezměnil ani poté co jsem kojit přestala. Takže mi nakonec gyn. předepsal slabou antikoncepci na půl roku, že se stav podaří upravit.Antikoncepci jsem dostala měsíc byl v pohodě a následně týden po skončení menstruace jsem začala znovu krvácet.Vzhledem k tomu, že s partnerem chceme druhé dítě, chtěla bych problém nějak už vyresit a obávám se aby mi gyn. nechtěla předepsat další antikoncepci. Děkuji za odpověď.

Dobrý den, vzhledem k situaci, kdy kojíte a menstruujete se tento stav může objevit, protože Váš hormonální systém jede dvěma směry, pod velením jiných hormonů- obrazně řečeno. Tedy ani jedna fáze menstruačního cyklu se nemůže plně uplatnit. Jaká slabá antikoncepce? Nejlépe uděláte , když kojit přestanete, vyčkáte na urovnání hormonálního cyklu a otěhotníte podle Vašeho přání. Kojení delší než 2 roky skutečně nezabrání nástupu menstruačního cyklu, ale také se může stát to, co popisujete. S pozdravem MUDr.Škraňková

Zobrazeno 141-150 z 11 969 dotazů.