Kožní problémy

Nebo

Nový dotaz v tématu Kožní problémy

Pro správnou odpověď prosím vyplňte položky tohoto formuláře. V případě, že nemůžete některé položky dotazu vyplnit, protože například neberete žádné léky, napište neužívám.

Dotaz a odpověď (mimo další údaje) budou zveřejněny, neuvádějte prosím osobní údaje, včetně celého jména.

Upozorňujeme, že nevhodné nebo vulgární dotazy mohou být bez upozornění vymazány.

impetigo

Vloženo: 01.03.2019 11:52

Dobrý den, již šestý den léčím mastí Fucidin onemocnění impetigo. Dochází k zlepšení, postižené místo bledne, tudíž nebude nutná další léčba orálními antibiotiky. Mám ale dále pokračovat v užívání Fucidinu a jak dlouho? Mám odstraňovat vzniklé stroupky a čím? Jak je to s koupáním? Děkuji za odpověď.

Dobrý den, délka léčby dle klinického stavu 7-14 dnů, možno sprchovat, k odstraňování krust vhodné obklady s antiseptiky. S pozdravem MUDr. Sylva Zajícová

noční svědění kůže bez příčiny

Vloženo: 30.01.2019 14:23

Dobrý den, asi již tři roky trpím silným nočním svěděním celého těla. Podstoupila jsem mnoho různých vyšetření( kožní, alergologické , několik krevních obrazů) a nikde se nikdy žádná příčina nenašla, vše mám v úplném pořádku. Potíže mám všude, kde přespávám( návštěva, dovolená), takže lůžkovinami, ani vodou to asi není. Antihistaminika různých typů nemají žádný efekt, taktéž uklidňující léky i mazání těla všemi možnými prostředky. Už si nevím rady, kam se obrátit, je to k nevydržení. Přes den tyto problémy nepozoruji. Za případnou odpověď, či radu děkuji.

Dobrý den, doporučuji kontrolu u Vašeho kožního lékaře, který posoudí komplexnost provedených vyšetření a podle toho určí další postup. S pozdravem MUDr. Sylva Zajícová

dermatitida

Vloženo: 30.12.2018 15:56

Dobrý den, zajímalo by mě, zda léky na vysoký tlak které beru tzn. Betaloc S 200, Telmisartan a Loradur Nite mohou způsobit dermatitidu? Tyto léky beru cca 4 roky Děkuji za odpověď. Katka

Dobrý den, léky mohou vyvolávat nebo souviset s některými kožními projevy. Doporučuji vyšetření u kožního lékaře. S pozdravem MUDr. Sylva Zajícová

Lupénka

Vloženo: 27.12.2018 12:47

Dobrý den, má 15 letá dcera začala mít letos lupénku ve vlasech, kožní lékařka ji předepsala Daivobet gel. Po použití tohoto gelu se vždy lupénka ztratí, ale pak se znovu objeví, ve větší míře. Požíváme k tomu samozřejmě šampon Bioderma doporučen kožní lékařkou . Daivobet gel nám předepsala již 3x, vždy se však lupénka znovu vrátí.Kožní lékařka na svých stránkách prezentuje fotoléčbu hřebenem 109 2-3 týdně po dobu 2-3 měsíců , má zde uvedeno hrazeno z zdravotního pojištění. Můžu kožní lékařku požádat o tuto léčbu a je opravdu hrazena nebo si budu muset zaplatit.

Dobrý den, fototerapie je jedna z léčebných možností, kterou je možné zvážit. Doporučuji konzultovat ošetřujícího kožního lékaře. S pozdravem MUDr. Sylva Zajícová

Znaménko

Vloženo: 08.12.2018 09:54

Dobrý den, Asi před třemi dny se mi utvořilo znaménko (nejsem si jistá zda tam už bylo, jsem těhotná) na krku. Bylo světle a trochu bolelo. Tak jsem ho zalepila náplasti abych si ho omylem nestrhla. Druhý den jsem z náplasti dostala vyrážku, tak jsem ji sundala a všimla si že znaménko změnilo tvar a zčernalo. Začla jsem se obávat. A když jsem druhý den ráno vstala, znaménko už jsem tam neměla. Myslím, že v noci odpadlo. Co s tím? Na kůži nemám žádné pozůstatky, vypadá to jakoby tam předtím nic nebylo. Předem děkuji za odpověď.

Dobrý den, pokud na kůži již skutečně nic nemáte a nemáte ani daný " odpadlý projev ", nelze určit, o co se jednalo. S pozdravem MUDr. Sylva Zajícová

pásový opar

Vloženo: 26.11.2018 18:33

Dobrý den objevil se mi pásový opar na levém stehnu.obvodní lekar mi predepsal tablety zovirax .ale za týden se objevil další a zacali me bolet nohy tak ze v noci nemuzu vubec usnout a pres den mam problém chodit poraďte mi prosim jak dal

Dobrý den, doporučuji kontrolu u praktického lékaře. Pokud Vás bolí levá dolní končetina, může to souviset s pásovým oparem. Je potřeba však zvážit jiné možné příčiny. S pozdravem MUDr. Sylva Zajícová

nahle padani vlasu

Vloženo: 18.11.2018 16:06

prosim jsem cca tri tydny v ozdravnych laznich po operaci kolene to je ale ok,nikdy mi nepadaly vlasy ani se mi nelamaly nehty jako tady ted v laznich,mimo jine procedury si tu uzivam taky jodobromovity bazen temer denne a chcise prosim zeptat jestli takova nahla zmena nemuze mit za nasledek vypadavani vlasu nikdy jsem nemela podobny problem.dekuji

Dobrý den, příčinu je třeba hledat 2-3 měsíce předtím, než ke zvýšenému padání vlasů došlo. Může souviset s operací, která představuje zvýšenou stresovou zátěž pro organismus. Pokud bude problém přetrvávat, doporučuji vyšetření u kožního lékaře. S pozdravem MUDr. Sylva Zajícová

Skrvny penis

Vloženo: 13.11.2018 20:33

Dobrý den,mám na penise i varlatech asi tři větší bílé ohraničené skvrny .Penis nekouše,nebolí a ani žádné jiné problémy nemám,ale esteticky to nevypadá hezky.Můžu vás poprosit o radu k léčbě popřípadě mastičku nebo ke kterému lékaři s daným problémem jít?děkuju

Dobrý den, k posouzení stavu doporučuji vyšetření v ambulanci kožního lékaře. S pozdravem MUDr. Sylva Zajícová

Imacort

Vloženo: 19.10.2018 16:51

VYFASOVAL JSEM imacort mast, na žalud a PŘEDkOŽKU NA kvasinky za 4 dny byla kontrola, vše ok , nicméně paní doktorka mě doporučila ještě mazat již 1x den,s postupným vysazovanim, mazal jsem tedy ikdyz vše už bylo ok, po 5 dnech se mi ale udělala namistech mazání vyrážka myslel jsem, že se jedná znova o kvasinky mazal tedy zase 3dny 2x denně stav se nelepšíl ba naopak, Jeto 7 dní co sem ho úplně vysadil kvůli horseni.. Muze se jednat o alergii? .. Ekzem vypadá jak zcervenala pokožka, rudé zbarvená jakoby spálená tmavě, jakoby spálené, v místě použití imacort, nyní po 7 dnech co sem to radši vysadil trošičku lepší, nezhorsuje se to, co stím, vyrážka nepálí nesvědi Dekuji

Dobrý den, pokud se stav po léčbě nelepší, navštivte znovu dermatologa, provede pravděpodobně stěry a podle výsledků terapii upraví. Přeji pěkný den Sylva Zajícová

Červené tečky na zaludu

Vloženo: 26.09.2018 12:36

Dobrý den Na jedné straně žaludu, se mi. udělali červené tečky, jakoby pupínky co by to. Mohlo být, jeto cca týden od nechraneneho orálního sexu,

Dobrý den, možností je více, doporučuji vyšetření u kožního lékaře. S pozdravem MUDr. Sylva Zajícová

Zobrazeno 61-70 z 4 845 dotazů.