Kód pojišťovny

Přidejte se k ČPZP. Nyní jednoduše přes Bankovní identitu!

Ostrava, 6. září 2022 - Česká průmyslová zdravotní pojišťovna (ČPZP) spustila možnost registrace nových klientů prostřednictvím Bankovní identity. Tuto novinku mohou lidé, kteří se chtějí přidat ke třetí největší zdravotní pojišťovně v České republice, využívat od  2. září. Ve službě Bankovní identity, konkrétně možnosti podepisování dokumentů, je aktuálně zapojeno 7 největších bank. Vstup dalších bank je v jednání, nebo se již připravuje.

„Noví pojištěnci se mohou k ČPZP registrovat buď osobně na kterékoli její pobočce, ale také online z pohodlí domova. Registrační formulář najdou zájemci na webu cpzp.cz. Novinkou je možnost volby klienta, zda svou přihlášku podepíše prostřednictvím Bankovní identity, nebo si stejně jako dosud nechá  zaslat registrační listy k podpisu kurýrem. Ani v jednom případě online registrace tedy nemusí chodit na pobočku,“ vysvětluje tisková mluvčí pojišťovny Elenka Mazurová.

Bankovní identita umožňuje snadný a rychlý způsob ověření identity. Funguje jako digitální občanský průkaz. Má ji vlastně většina lidí, která používá internetové bankovnictví. S bankovní identitou lze například podat daňové přiznání, nebo požádat o příspěvky z úřadu práce. Nabídka služeb, kde lze bankovní identitu využít, se rychle rozrůstá.

Pokud si klient zvolí podpis registrace prostřednictvím Bankovní identity, je přesměrován na web BankID, který sdružuje banky poskytující služby bankovní identity a podepisování dokumentů. Na výchozí stránce si kliknutím na logo dostupných bank vybere tu svou. Následně může zkontrolovat, jak vypadá dokument, který podepisuje – jde o PDF dokument s vyplněným registračním listem k ČPZP. „Souhlasem s podpisem je vyvoláno přihlášení ke zvolené bance – to probíhá již na oficiálních stránkách banky, a to standardním způsobem. Přihlášení je tedy naprosto bezpečné,“ ujišťuje mluvčí ČPZP.

Jakmile klient potvrdí souhlas s podpisem dokumentu, vrátí se po provedení podpisu bankou zpět na stránky ČPZP. Tím je proces u konce. Registrace je platná, podepsaná a není nutno zasílat registrační listy do ČPZP. Registrační list lze uložit, vytisknout a předat zaměstnavateli, případně mu ho zaslat emailem.

Pokud pojištěnec nemá banku, která umožňuje podpis dokumentů, zvolí si druhý způsob online registrace, tedy zaslání přihlášky k podpisu kurýrem.

Změnit zdravotní pojišťovnu je možné jednou za kalendářní rok, a to ve dvou  stanovených registračních obdobích. Jedná se o měsíce leden, únor a březen a pak o červenec, srpen a září. Pokud lidé využijí první registrační termín na začátku roku, změna zdravotní pojišťovny bude platná od  1. července daného roku. V případě, že se zaregistrují ve druhém registračním termínu, tedy například v těchto dnech, změní zdravotní pojišťovnu od ledna následujícího roku.

Povolení cookies

V ČPZP používáme cookies a jiné technologie za účelem poskytování našich služeb, vylepšení vašeho uživatelského zážitku, analýzy používání našich stránek a při cílení reklamy.