Kód pojišťovny

Úhrada očkování dětí proti meningokokovým infekcím

1. Očkování malých dětí

Z veřejného zdravotního pojištění je plně hrazeno očkování proti meningokokům sk. B (vakcína Bexsero). Hrazeny jsou 3 dávky v případě, že první dávka byla aplikována do dovršení 12 měsíců věku. 

Dále je hrazeno očkování jednou dávkou vakcíny proti meningokokům skupiny A,C,W,Y (vakcíny Nimenrix a Menquadfi), a to od dovršení prvního do dovršení druhého roku věku.

2. Očkování větších dětí

Z veřejného zdravotního pojištění je plně hrazeno očkování proti meningokokům sk. B (vakcína Bexsero – 2 dávky nebo Trumenba – 2 dávky), je-li očkování zahájeno od dovršení čtrnáctého do dovršení šestnáctého roku věku.

Dále je hrazeno očkování jednou dávkou vakcíny proti meningokokům skupiny A,C,W,Y (vakcína Nimenrix nebo Menquadfi), je-li očkování provedeno jednou dávkou od dovršení čtrnáctého do dovršení šestnáctého roku věku pojištěnce.

Hrazeno je  dále i očkování provedené po uplynutí lhůt stanovených v tomto ustanovení, pokud došlo k odložení aplikace jedné nebo více dávek očkovací látky (OL) z důvodu zdravotního stavu pojištěnce. V tom případě je nutné, aby ošetřující lékař zaslal na zdravotní pojišťovnu žádanku o schválení očkování se zdůvodněním zdravotní indikce odkladu, žádost posuzuje revizní lékař.

Povolení cookies

V ČPZP používáme cookies a jiné technologie za účelem poskytování našich služeb, vylepšení vašeho uživatelského zážitku, analýzy používání našich stránek a při cílení reklamy.