Kód pojišťovny

Preventivní programy - Ženy

Aktuální informace:

Upozorňujeme na některé novinky v preventivních programech pro rok 2024:
Nové preventivní programy:

BabyGen - příspěvek až 4 000 Kč
pro dospělé pojištěnce na genetické vyšetření před plánovaným těhotenstvím/rodičovstvím.


Další vybrané změny:

Program Krok pro zdraví
příspěvek lze čerpat na sportovní oblečení, sportovní obuv a nově i na regenerační aktivity (např. masáže, sauna, solná jeskyně, fyzioterapie).

Příspěvek z programu Zdravé dítě
lze nově využít i na zakoupení dětských inhalátorů, vč. náhradní dětské masky. Akceptovat lze také doklad o úhradě za on-line edukační kurzy.

Program Žena po porodu
rozšíření možností čerpání příspěvku i na kojící podprsenky, kojenecké váhy a osobní teploměry měřící tělesnou teplotu.

Program Příspěvek na paruku
mohou nově čerpat i pojištěnci s diagnózou alopecie.

Příspěvek z programu Jedeme dál
je nově určen i na zakoupení protetické podprsenky.

Dárci krve
noví dárci, nově ocenění a stávající dárci - mohou nově čerpat příspěvky i na pobyt v kryokomoře.

Zdraví 60+
příspěvek až 500 Kč pro pojištěnce od 60 let – změna názvu (původně Doplňky stravy) a úprava možností čerpání

Žena po porodu

Přispějeme částkou až 1000 Kč

ČPZP poskytuje příspěvek ženám po porodu na pomůcky k péči o dítě nebo na cvičení pro ženy. Příspěvek je určen ženám po porodu dítěte do 1 roku věku dítěte. V případě vícečetného porodu nelze příspěvek navýšit.

Pro možnost čerpání příspěvku musí být doklad o úhradě pořízen do 1 roku věku dítěte.

Příspěvek nelze čerpat opakovaně na jedno dítě (tj. pokud bylo čerpáno v roce 2023, nelze čerpat v roce 2024). Příspěvek je platný pro rok 2024, pokud pojištěnka začne program čerpat v roce 2024, nebude již mít nárok čerpat příspěvek na dané dítě v rámci programu Žena po porodu v roce 2025.

Možnosti čerpání:

  • vyjmenované pomůcky pro ženu po porodu a k péči o dítě: formovače a chrániče bradavek, mast na bradavky (i ve formě krému, gelu, apod.), kojící kloboučky, absorpční prsní vložky, odsávačka mateřského mléka včetně příslušenství a náhradních dílů, ohřívačka, kojenecké lahve, vč. saviček, sterilizátory kojeneckých lahví a pomůcek ke kojení, kojící polštáře, kojící podprsenky (z dokladu musí být jednoznačně zřejmé, že se jedná o kojící podprsenku), kojenecké váhy, osobní teploměry měřící tělesnou teplotu.
    - Příspěvek není určen na nákup jiných než výše vyjmenovaných pomůcek (neproplácíme tedy nádobí, bryndáky, čaje, umělou výživu, termosky/termolahve apod.).
  • cvičení pro ženy (lze akceptovat i doklad o úhradě za on-line aktivity)

Produkty pro ženy po porodu musí být zakoupeny v lékárně (popř. v e-shopu lékárny), ve zdravotnických potřebách (popř. e-shopu zdravotnických potřeb) nebo ve specializovaných prodejnách (kamenné prodejny i e-shopy; např. prodejny pro matky a děti).

Při splnění 3měsíční lhůty pro předložení dokladů k čerpání lze akceptovat i doklady o úhradě pořízené před porodem dítěte.

Lze akceptovat i doklad o úhradě pomůcek vystavený na otce dítěte – v tomto případě je potřeba doložit i vazbu k dítěti (např. rodným listem dítěte).

Realizace příspěvku:

K čerpání převodem na bankovní účet je nutné předložit:

  • Číslo účtu: průkazní kartička k bankovnímu účtu, výpis z bankovního účtu (popř. jeho čitelná kopie) nebo jiná prokazatelná forma (např. doložení čísla účtu v mobilní aplikaci apod.)
  • Občanský průkaz
  • Rodný list nebo průkaz pojištěnce – dítěte, ke kterému je příspěvek uplatňován
  • Doklad o úhradě.

Obecné podmínky k čerpání preventivních programů naleznete v části "Zásady čerpání preventivních programů". Doklady o úhradě pro čerpání příspěvků lze uplatnit nejpozději do 3 měsíců od data vystavení, příjem dokladů končí 31.12.2024.

Povolení cookies

V ČPZP používáme cookies a jiné technologie za účelem poskytování našich služeb, vylepšení vašeho uživatelského zážitku, analýzy používání našich stránek a při cílení reklamy.