Kód pojišťovny

Preventivní programy - Ženy

Aktuální informace:

Upozorňujeme na některé novinky v preventivních programech pro rok 2024:
Nové preventivní programy:

BabyGen - příspěvek až 4 000 Kč
pro dospělé pojištěnce na genetické vyšetření před plánovaným těhotenstvím/rodičovstvím.


Další vybrané změny:

Program Krok pro zdraví
příspěvek lze čerpat na sportovní oblečení, sportovní obuv a nově i na regenerační aktivity (např. masáže, sauna, solná jeskyně, fyzioterapie).

Příspěvek z programu Zdravé dítě
lze nově využít i na zakoupení dětských inhalátorů, vč. náhradní dětské masky. Akceptovat lze také doklad o úhradě za on-line edukační kurzy.

Program Žena po porodu
rozšíření možností čerpání příspěvku i na kojící podprsenky, kojenecké váhy a osobní teploměry měřící tělesnou teplotu.

Program Příspěvek na paruku
mohou nově čerpat i pojištěnci s diagnózou alopecie.

Příspěvek z programu Jedeme dál
je nově určen i na zakoupení protetické podprsenky.

Dárci krve
noví dárci, nově ocenění a stávající dárci - mohou nově čerpat příspěvky i na pobyt v kryokomoře.

Zdraví 60+
příspěvek až 500 Kč pro pojištěnce od 60 let – změna názvu (původně Doplňky stravy) a úprava možností čerpání

Krok pro zdraví

Přispějeme částkou až 1 000 Kč

 

Příspěvek motivuje pojištěnce ČPZP k pravidelné pohybové aktivitě – chůzi. Program je založen na využití krokoměru v aplikaci Zdraví v mobilu.

Za nachozené kroky se pojištěnci přiznává odměna pro čerpání příspěvku. Za  každých 330 000 nachozených kroků je výše odměny 100 Kč. Maximálně lze čerpat příspěvek až 1 000 Kč, tzn. po dosažení hranice 3 300 000 kroků se již další odměna a kroky nepřipisují.

Akceptovány budou kroky nachozené do 30.11.2024, po tomto datu se další kroky pro získání odměny nebudou započítávat.

Pojištěnec může o příspěvek požádat do 31.12.2024, na základě dokladu o úhradě vystaveném do 31.12.2024.

Pojištěnec může čerpat příspěvek jednorázově nebo postupně, vždy však pouze do výše aktuálně nachozené odměny (v závislosti na počtu nachozených kroků). V případě, že v průběhu roku již byl příspěvek čerpán, bude proplacena vždy jen zbývající část.

Krok pro zdraví je těsně spjat s fungováním mobilní aplikace, lze jej tedy proplácet jen prostřednictvím mobilní aplikace Zdraví v mobilu. Program nelze proplatit na pobočce, prostřednictvím E-přepážky, ani přes datovou schránku.

Příspěvek lze čerpat na:

  • sportovní oblečení a sportovní obuv zakoupené ve specializované prodejně 
    - příspěvek se nevztahuje na nákup dětského sortimentu. Proplacena nebude módní obuv (baleríny, mokasíny, lodičky, polobotky apod.)
  • regenerační aktivity - např. masáže, sauna, solná jeskyně, fyzioterapie (nevztahuje se na solária). Příspěvek nelze využít na pohybové aktivity a plavání – na uvedené je určen jiný program

Příspěvek za kroky nachozené v roce 2024 musí být vyčerpán v roce 2024.
Od 1.1.2025 se budou nachozené kroky načítat od nuly.

Realizace příspěvku:

Příspěvek je čerpán převodem na bankovní účet pojištěnce po zaslání dokladu o úhradě o zakoupení sportovního oblečení, sportovní obuvi nebo regeneračních aktivit prostřednictvím aplikace Zdraví v mobilu. 

K čerpání lze doložit i více dokladů o úhradě a částku z dokladů sečíst (tzn. doklady o úhradě lze kumulovat). Doklady musí být pořízeny v roce 2024, poslední, resp. nejnovější z dokladů nesmí být starší než 3 měsíce.

Obecné podmínky k čerpání preventivních programů naleznete v části "Zásady čerpání preventivních programů". Doklady o úhradě pro čerpání příspěvků lze uplatnit nejpozději do 3 měsíců od data vystavení, příjem dokladů končí 31.12.2024.

Povolení cookies

V ČPZP používáme cookies a jiné technologie za účelem poskytování našich služeb, vylepšení vašeho uživatelského zážitku, analýzy používání našich stránek a při cílení reklamy.